Текуча, Янівці та Гуляй Поле: Рада перейменувала чотири села


11 вересня Верховна Рада у рамках декомунізації та на прохання мешканців перейменувала чотири села в Одеській, Харківській та Івано-Франківській областях

Про це повідомляє видання LB.ua. Об этом сообщает zhitel.in.ua со ссылкой на СМИ.

Зокрема, село Іванівка Любашівського району Одеської області, де проживають 162 особи, постановою №2093 перейменували в Янівці.

Село перейменували через створення Любашівської громади, куди увійшло дві Іванівки. Одній Іванівці вирішили повернути історичну назву — Янівка, яку воно мало до 1946 року. Назва походить від прізвища місцевого поміщика Яновського.

Село Рябухине Нововодолазького району Харківської області перейменоване в Гуляй Поле відповідно до закону про декомунізацію (постанова №2094).

Адже, за інформацією Українського інституту національної пам’яті, Рябуха був першим головою створеної більшовиками сільради та загинув "від рук куркулів" в ході продрозкладки. Гуляй Поле — історична назва цього населеного пункту. Зараз там мешкає всього 86 осіб.

Також, відповідно до закону про декомунізацію, село Мелихівка Нововодолазького району Харківської області постановою №2095 змінило назву на Миколаївку.

За інформацією Українського інституту національної пам’яті, 1920 року село Ленівка на честь більшовика Мелехова було перейменоване в Мелихівку. Мелехов був командиром "загону по боротьбі з куркульським бандитизмом" і загинув в ході продрозкладки.

Поза тим, на прохання місцевих мешканців, перейменували село Текучі Косівського району Івано-Франківської області. Село перейменували в село Текуча (постанова №2096).

Йдеться про повернення населеному пункту історичної назви, оскільки назва Текучі з’явилася тільки 1987 року. У всіх історичних матеріалах з 1620 року до середини XX ст. цей населений пункт мав назву Текуча. Населення Текучої — 1415 жителів.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/09/11/tekucha_yanivci_ta_gulyay_pole_rada_pereymenuvala_chotyry_sela”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя