На Житомирщині судитимуть розкрадача старовинних церков

На Житомирщині судитимуть розкрадача старовинних церков
На Житомирщині судитимуть розкрадача старовинних церков
Прокуратурою Житомирської області затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом скоєння серії крадіжок із храмів Житомирської та Київської областей.

У ході досудового розслідування установлено, що раніше судимий 29-річний харків’янин, не працюючий, тимчасово проживаючи у Києві, за допомогою мережі Інтернет підшукував інформацію про старовинні церкви з метою виявлення та викрадення ікон, які мають історичну цінність та антикварних речей.

Зловмисник на власному автомобілі діставався до храмів, вичікував, коли не було сторонніх осіб, заздалегідь приготовленими інструментами руйнував встановлені на вікнах металеві грати, або ж замки на вхідних дверях, проникав у приміщення та викрадав ікони.
Таким чином, у квітні 2019 року від скоїв дві крадіжки у с. П’ятигори Тетіївського району на Київщині, викравши із Свято-Успенської церкви дві ікони та із приміщення релігійної громади цієї церкви храмову ікону та інші цінні речі.

Вже у червні крадій промишляв у селі Крилівка Андрушівського району, обікравши Свято-Михайлівську церкву. Цього разу прихопив не лише вартісні речі, які належали релігійній громаді, зокрема, книгу «Апостол», металевого Хреста із розп’яттям Ісуса Христа, а й особисті речі священника.

Незаконні дії особи було кваліфіковано за ч. 3 ст. 185 КК України (крадіжка, поєднана з проникненням у приміщення).Справу розглядатиме Андрушівський районний суд. Публічне обвинувачення здійснюватиме прокуратура Житомирської області. Санкцією зазначеної статті передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років.

Пресслужба прокуратури Житомирської областіДжерело статті: “https://zhitomir-online.com/podiyi/88705-na-zhytomyrschyni-sudytymut-rozkradacha-starovynnykh-cerkov.html” Об этом сообщает realgazeta.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя